HAKKIMIZDA

Merhaba,

Ülkesinin kalkınmasına gönül vermiş Rizeli  bir iş adamı olan , babamız Cevat Pehlivan’ın öncülüğünde 70’li yıllarda başladı serüvenimiz . O yıllarda, kadim İstanbul’un kadim merkezi , doğup büyüdüğümüz Fatih semti , halen gururla andığımız nice mütaahitlik deneyimimize ev sahipliği yapacaktı.

Karadeniz’linin dinamizmi ve İstanbul‘un kalenderliği bir aradaydı kalplerimizde … Cevat bey, başarılı girişimleriyle kısa sürede adından söz ettirmiş, büyükşehrin saygın iş adamları arasında yerini almıştı. Durmak bilmeyen bu azmine 80’lerin başında evlatlarını da katarak, inşaat çalışmalarının yanı sıra koska helvacısına ortak olmuştu .

Geçen yoğun ve başarılı bir 10 yılın sonunda , Koskayı dünyanın tanınır markaları arasına sokmayı başarmış , 90 lardan itibaren de Kendi markamız Pehlivan helva markasıyla üretime başlamıştık. Yeni bir marka olmamıza rağmen çabalarımız kısa sürede meyvesini vermişti. Gerek iç piyasada saygın bir yer edinmiş, gerekse de Ortadoğu , Kuzey Afrika , Avrupa ve Kanada pazarlarına gerçekleştirdiğimiz ihracatlarla, kalite ve lezzetimizi  tüm dünyaya ulaştırmayı başarmıştık.

Şimdi  çeyrek asıra yakın sürdürdüğmüz bu yolculuğumuzu 2014 itibariyle gıda sektöründe tamamlayarak, Uzun yıllardır devam ettirdiğimiz inşaat faaliyetlerimizi,  HYK Yapı markasıyla daha güçlü bir şekilde sürdürmeye karar verdik. Yeni dönemde 3.cü kuşağımızla, önemli projelere imza atmış teknik ekibimizi bir araya getirerek, güncel teknolojiler ışığında çalışmalarımıza başladık.

HYK Yapı’yla ,  tüm Dünya’da ve Ülkemizde yarınları inşa etmeyi hedeflemekteyiz . Geçmişte olduğu gibi yeni çalışma yaşamamızda da, bilgi ve tecrübemizden aldığımız gücü, doğruluk ve kalitemizle birleştirerek, büyük hedeflere doğru azimle yürümeye kararlıyız.

Hüseyin Pehlivan
Mart 2015 – İstanbul